
Wspólne muzykowanie od wieków łączy ludzi, przekraczając granice wiekowe, kulturowe i społeczne. To wyjątkowa forma aktywności, która nie tylko rozwija umiejętności artystyczne, ale również wzmacnia więzi międzyludzkie, buduje poczucie przynależności i wspiera integrację społeczności lokalnej. W szczególności udział seniorów w takich działaniach jest skutecznym środkiem przeciwdziałania samotności i izolacji.

Muzyka to uniwersalny język, który łączy pokolenia i kultury. Organizowanie zajęć muzycznych oferuje wiele korzyści, niezależnie od wieku uczestników. Nauka gry na instrumentach klasycznych i rozrywkowych, śpiew, poznawanie literatury muzycznej, kompozycja oraz pisanie piosenek to nie tylko forma rozwijania talentu, ale również droga do wszechstronnego rozwoju osobistego i emocjonalnego.
Rozwijanie zdolności poznawczych i kreatywności

Jesteśmy zespołem ludzi, których łączy wspólna pasja – miłość do muzyki i śpiewu. Nasz chór to miejsce, gdzie każdy może rozwijać swoje umiejętności wokalne, cieszyć się wspólnym tworzeniem i poznawać fascynujących ludzi.

Organy w Konkatedrze św. Aleksandra
O ile w źródłach nie znajdujemy informacji o organach, wcześniejszych niż obecny instrument, to możemy podejrzewać, że przed zniszczeniami wojennymi w kościele mogły stać jakieśorgany. Mało prawdopodobnym byłaby sytuacja w której największy kościół w mieście, zbudowany z zamiarem wykorzystania go jako katedry, nie posiadał instrumentu. Obecnie w konkatedrze od 55 lat znajdują się 25-głosowe organy wykonane przez Firmę Zygmunta Kamińskiego. Instrument w trakcie swojego istnienia nie przeszedł przebudowy, dokonywane były w nim jedynie doraźne naprawy i strojenia.